Aktivita – Výlety u Jezevce

Turistické trasy včetně výpisu podrobností o trasách jako například: délka, obtížnost, mapy, počet kešek na trase a další.

Více informací naleznete na stránkách e-chalupy.cz. Odkaz níže.

Vodní mlýn Hoslovice

Doporučujeme Vám navštívit úžasný vodní mlýn v Hoslovicích. Jedná se o jedinečnou památku vodního mlýna ze 14. století, kde se zachoval původní styl života na Šumavě.

Vodní mlýn můžete navštívit buď na kole nebo autem. Pojedete směr Čkyně a pak Praha. Hned za čerpací stanicí za Čkyní se dáte směr Náhořany a pak Čestice. V Česticích pojedete směrem na Hoslovice, kde na kraji obce zanecháte vůz a dále budete pokračovat pěšky podle informačního systému cca 1,5 km. Cesta je vhodná i pro malé děti, případně i maminky s kočárkem.

Pstruhařství Mlýny

Pokud máte rádi čerstvé ryby, rádi Vám doporučujeme navštívit úžasné Pstruhařství Mlýny, kde Vám rádi prodají čerstvého pstruha, nebo i jiné rybí pochoutky.

Vrch Svatá Máří

Rádi bychom Vám nabídli překrásnou procházku od našeho penzionu na vrch Svatá Máří. Jedná se o dopolední, nebo odpolední výlet příjemnou lesní krajinou po červené. Je možné se také asi 1 Km přiblížit vozem do vesničky Brdlo a odtud pokračovat po červené. Vhodný výlet i pro děti či malé pejsky.

Muzeum Šumavy

Doporučujeme navštívit Muzeum Šumavy v Kašperských horách, kde naleznete stálé expozice věnované přírodě Šumavy. Dále je zde možné seznámit se s historií regionu.
Muzeum Šumavy naleznete na adrese:
Náměstí 140, Kašperské Hory. Tel.: 376 582 226.

Nedaleko od Muzea Šumavy se nachází další muzeum, které Vám rovněž doporučujeme navštívit.
Muzeum historických motocyklů s výstavou české hračky.
Náměstí , Kašperské Hory, Tel: 606 737 041

Koupaliště pod Javorníkem

Koupání v přírodním koupališti přímo pod Javorníkem
V období letní sezóny, při krásném počasí, si Vám dovolujeme doporučit využítí přírodního koupaliště s restaurací, terasou a hřištěm na nohejbal a volejbal v obci Rohanov. Koupaliště se nachází cca 8 km od našeho penzionu.

Kašperské Hory

Vznikly ve 13. století z hornické osady a nesly název Reichenstein, později Bergreichenstein. Brzy se staly velmi bohatým městem s doly na zlato. V okolí města zůstaly zbytky štol a šachet. Jeden z dolů (štola Kristína) je využíván jako seismická stanice. Roku 1584 povýšeny na královské horní město se znakem. Po koupi hradu Kašperk přijaly dnešní název. Těžba zlata postupně upadala. Dominantou je renesančně-barokní radnice původem ze 16. století. K dalším zajímavostem patří děkanský kostel sv. Markéty, u kostela Kohoutí kříž, na JV okraji středověká úpravna zlaté rudy, gotický kostel sv. Mikuláše, kostel Panny Marie Sněžné a muzeum Šumavy s bohatou sbírkou skla ze šumavských skláren a dalšími expozicemi přibližujícími prvky přírodní zajímavosti, historii osídlení i život a práci lidu na Šumavě. V okolí města tři poznávací okruhy s vlastním značením.

Borová Lada

Obec byla založena v 18. století jako dřevěná osada na soutoku Teplé Vltavy, Vydřího potoka a Vltavského potoka (Malé Vltavy), připomínána již v 16. století. Zachovalá šumavská stavení. V roce 2006 obnovena kaple sv. Anny s křížovou cestou. V nedalekém Novém Světě byl pietně upraven zničený hřbitov a vztyčen pomník zaniklým osadám. V údolí Vydřího potoka se nachází několik slatí, Chalupská slať s jezírkem je přístupná veřejnosti.