Ložnice a pokoje: v prostorách chalupy se nachází 4 samostatné ložnice. 3 ložnice jsou vybaveny manželskou postelí a 1 ložnice je čtyřlůžková. V každém pokoji je na požádání možnost instalace přistýlky. Pokoje jsou vybaveny klasickým šumavským nábytkem.

Sociální zařízení: jedna toaleta se nachází v přízemí a druhá v prvním patře. Koupelna je vybavena sprchovým koutem.

Vytápění: penzion se vytápí kachlovou pecí s výměníkem, pokoje mají dále svoje kamínka. Každý pokoj má možnost přitápění elektrickými přímotopy. Do budoucna plánujeme zabudování tepelného čerpadla a slunečních kolektorů.

Penzion U Jezevce
Penzion U Jezevce

Doprava a parkování: vlaková zastávka Čkyně je vzdálená 3 km. Autobusový spoj 4 km. Nejlepší doprava je vlastním dopravním prostředkem. Na objednávku Vás rádi dopravíme. Parkování je zajištěno přímo před objektem.

Nákupy a stravování: možnost nákupů je v okolních obcích Čkyně, Bošice nebo větších nákupů ve Vimperku. Nedaleko penzionu se nachází pstruhařství, kde je možné si nakoupit čerstvé pstruhy i jiné rybí pochoutky. Nákupy Vám na vyžádání rádi po předešlé dohodě zajistíme a přivezeme za drobný příplatek. Možnost stravování je v hospůdce, která je asi 200 metrů od penzionu, nebo v obci Čkyně. Penzion je plně vybaven pro Vaší kulinářskou pohodu, takže si zde můžete sami navařit, co máte nejraději.

Informace o volných a obsazených termínech v Penzionu U Jezevce včetně ceníku a objednávkového formuláře naleznete v odkazu Objednávka.

Naše doporučení

Cyklistika
Přímo z penzionu můžete vyrazit na cyklistické výlety k šumavským cílům na vrchu Javorník, Zadově, Churáňově, nebo třeba na Kvildu, Boubín či k pramenům Vltavy. Rádi pro Vás připravíme podrobný plán Vašich cyklistických výprav po šumavských místech dle Vaší momentální výkonnosti. V případě Vaší potřeby rádi zajistíme zapůjčení cyklistické výbavy pro Vaši dovolenou včetně map a doporučení.

Koupání
Chce se Vám během Vašeho pobytu jen odpočívat u vody? Pro tyto účely Vám doporučujeme navštívit přírodní koupaliště Rohanov, kde je možné během dne využít i místní občerstvení. Pokud máte rádi kryté bazény po celý rok je zde možnost navštívit bazén ve Vimperku.

Výlety
Baví Vás výlety? Pak jste na správném místě! Poloha penzionu přímo vybízí k celodenním výletům. Doporučujeme Vám udělat si čas na výlet do Boubínského pralesa, na vrch Svatou Máří, Malý i Velký Bobík. V blízkosti penzionu se nachází mnoho tajemných a romantických šumavských zákoutí, které Vás donutí se na chvíli zastavit a pořádně si je užít. V našem penzionu Vás čeká kniha výletů, kde si podle své kondice můžete sami najít ta místa, která během svého pobytu na Šumavě navštívíte.

Zimní sporty
Vaše zimní pobyty v našem šumavském penzionu si můžete zkrášlit návštěvou největších šumavských zimních středisek na Zadově a Javorníku, kde se nacházejí po celou sezónu upravené sjezdové tratě, či běžecké stopy, na kterých jste ještě před nedávnem mohli potkat naší nejúspěšnější běžkyni Kateřinu Neumannovou.

Historie v okolí
Navštivte hrad Kašperk, založený v r. 1356 císařem Karlem IV., který sloužil k ochraně hranic původního prácheňského kraje.
V Kašperských horách si prohlédněte renesančně-barokní radnici ze 16. stol. a muzeum Šumavy se sbírkou skla ze Šumavských skláren.
Ve Volyni můžete nalézt hrad Helfenburg, kde se natáčela nejedna filmová pohádka či historické drama.
Dobrš historická tvrz ze 14. století s jedinečným architektonickým řešením.
Prachatice – městská památková rezervace – renesanční radnice na náměstí, goticko-renesanční dolní (Písecká) brána.
Vimperk – původně hrad, sloužící k ochraně zlaté stezky přestavěn na renesanční zámek, později barokně upravený. Dnes sídlo městského muzea.

Houbaření
Náš penzion nabízí ty nejlepší podmínky pro Vaše houbaření v šumavských lesech, které začínají hned za naším plotem.

Lenošení
Pokud máte jako my, rádi lenošení, náš šumavský penzion Vám nabízí pro ně to nejlepší prostředí. Máme pro Vás připraveno množství knih a společenských her a naše zahrada Vás vybídne k slunění nebo jen obyčejnému lelkování.

Máte rádi Tajemno?
Pak navštivte šumavské studánky, energetické kameny a další kultovní prehistorická místa se silnou zemskou a vesmírnou energií.